DEPO 2015 a HZS Plzeň

Od | 15.11.2019

V rámci projektu Šablony II jsme se rozjeli do Plzně, do nám známého DEPA 2015. Tentokrát to byla interaktivní výstava Já, záchranář, na kterou nás doprovodil i člen HZS Domažlice pan Beran. Oblékli jsme se do uniforem jednotek integrovaného záchranného systému a praktické ukázky a nácvik nahlášení události mohly začít. Nejprve nám to předvedl „náš“ hasič, upozornil na základní pravidla a potom jsme zkoušeli přivolání pomoci. Na řadu přišlo několik scénářů.Každá složka měla jiný úkol a všichni jsme si to užili. Když jsme vše zvládli, přejeli jsme na HZS Košutka, kterou jsme si prohlédli, dozvěděli se zajímavé věci o práci hasičů a sami si vyzkoušeli jejich nácvik překonávání různých překážek. Spustit se ze druhého patra po kovové tyči bychom určitě nezvládli, ale možná za pár let .. ? Na závěr jsme obdivovali vozový park a vše si pečlivě zdokumentovali.