Plzeň Techmanie

Prostředky z projektu OP JAK jsme využili i k návštěvě plzeňské Techmanie. Mladší žáci si v programu Malý záchranář vyzkoušeli, jestli znají správná telefonní čísla integrovaného záchranného systému, jestli ví, kam a kdy zavolat o pomoc a co vše je důležité sdělit záchranářům. Skládali lidskou kostru, povídali si zajímavosti o lidském těle a ukázali si, jak poskytnout první pomoc. Starší žáci se proměnili v malé badatele a v laboratoři si díky programu Zvířecí letci mohli pod mikroskopy prozkoumat nejen těla různého hmyzu, ale i ptačí pírka a jejich obdivuhodnou stavbu.  Dozvěděli se také mnoho zajímavostí o těch nejmenších, ale i největších či nejrychlejších letcích. V pracovních listech poté doplňovali údaje, které nalezli v jednotlivých expozicích, porovnávali svoje schopnosti se schopnostmi živočichů a hledali údaje, díky kterým vyluštili danou tajenku. Po prozkoumání jednotlivých expozic navštívili mladší žáci ještě projekci filmu Za Slunce a ještě dál a starší žáci film Astronaut: Z oceánu do kosmu. Na závěr zbyl ještě čas na krátké vyzkoušení nejoblíbenějších expozic. Poté již byli všichni rádi, že si cestou domů mohou v autobuse odpočinout.